שאלות נפוצות

תוכן עניינים

מהן הנסיבות שהובילו להקמת "תנועה ישראלית"?

המשבר הפוליטי שחווינו כולנו בשנתיים האחרונות הוא תולדה של מערכת פוליטית שהתנתקה מהאזרחים. אין כיום לאזרחים יכולת השפעה על המערכת הפוליטית בנושאים החשובים לחיים של כולנו. המערכת הפוליטית סובלת מכשל מבני מתמשך, ונדרשת התארגנות אזרחית על מנת להשיב אליה את עיקרון הייצוגיות.

מהו החזון של "תנועה ישראלית"?

הדרך לחיים במדינה משגשגת המבוססת על חוסן חברתי ודמוקרטיה, על אמון ועל מנהיגות מקומית איכותית, המציבה את האזרח בראש סדר העדיפויות ופועלת למען חזון משותף – הינה שינוי מבני מקיף במערכות השלטון, שיגדיר מחדש את הסמכות של הרשות ואת מקומו של האזרח.

מהי דרך הפעולה להשגת מטרות אלה?

"תנועה ישראלית" מאמינה במעורבות ובהתאגדות של אזרחים למען ייצוג הולם לדמוקרטיה, ושואפת להשיג את השינוי בדרך של בנייה וקידום רשת קהילות אזרחיות, כבסיס להתאגדות, לפעולה משותפת ולהשפעה.

בראייתנו, שינוי מחייב מעורבות אזרחית.

מה יש בארגז הכלים שלכם?

אנחנו מציעים פלטפורמה המאפשרת לקהילות להציף, להנגיש ולבחור נושאים לטיפול, ולפעול לטובת חייהם כאזרחים ישראלים.מנהלות המחוזות ומטה "תנועה ישראלית" מסייעים  בחיבור קהילות בכל רחבי הארץ ומספקים תשתיות ארגוניות לפעילים.

כמו כן, יש ב"ארגז הכלים" שלנו ייעוץ משפטי, עומק וידע מקצועי בתחומים הרלוונטיים, סיוע ביחסי ציבור, לרבות הגברת הנגישות למדיות דיגיטליות.

אילו שינויי מבניים אתם מקדמים?

בשלב זה, אנחנו מתמקדים בשינוי שיטת הבחירות ומיסוד בחירות אזוריות בישראל. המעבר לאזוריות וביזור יגביר את הייצוגיות – הבסיס לבירור הערכים ועקרונות הפעולה.

כדי להציע את המודל הישראלי של בחירות אזוריות הוקם מכון המחקר "מחשבה ישראלית", שמטרתו לברר ולהציע פתרונות לשינויים המבניים הנחוצים כל כך.

אתם שמאל או ימין?

בעיסוקנו בנושאים אזרחיים מקומיים ובשאלות מבניות, אין חשיבות לחלוקה המסורתית ימין-שמאל.

השיח המקומי האזרחי עוסק בפשרות ובשיתופי פעולה. בני משפחותיהם של מצביעי  ימין ושמאל לומדים באותם בתי ספר ונוסעים באותה תחבורה ציבורית; כולנו עומדים  בפקקים ונזקקים לאותם שירותי בריאות.

"תנועה ישראלית" משיבה את הסמכות והכוח לאזרחים, ואינה מתמקדת באידאולוגיה, אלא בדרך הטובה ביותר לפעול יחד סביב אינטרסים מקומיים המשותפים לכול.

מי מממן אתכם?

"תנועה ישראלית" מתנהלת בשקיפות, ואינה ממומנת בידי תורמים עלומים ונסתרים. לתורמים שלנו יש שם ופנים, אפשר לפגוש אותם ולשוחח אתם.

בשלב זה המממן העיקרי הוא מייסד התנועה, התעשיין בועז אמיתי, המספק בסיס כלכלי של כ-3 מיליון ₪ בשנה, ובעתיד הקרוב יתוספו עוד מקורות מימון, והם ידווחו לציבור בשקיפות מרבית.

רוצה להצטרף אלינו לתכנית הכשרה? מלא.י את הפרטים הבאים:

בואו תצטרפו אלינו

שתפו כדי שעוד אנשים יוכלו להיות חלק

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

נשמח להכיר קצת יותר

רוצים לעשות שינוי? אנחנו צריכים אתכם איתנו! מלאו את הטופס ומארגנת אזורית תיצור איתכם קשר ותספר לכם איך אפשר להצטרף לפעילויות ולצוותי החשיבה של "תנועה ישראלית"

הצטרפו אלינו

רוצה להצטרף? בואו להשתתף בדיון הפתוח ב"תנועה ישראלית", הצטרפו אל מסלולי הפעולה וצוותי החשיבה והתכנון

הרשמה לניוזלטר

רוצים להיות מעודכנים במאבק שלנו לשינוי? הצטרפו לרשימת הקוראים של "תנועה ישראלית". אנחנו שולחים רק דברים מעניינים :)

עכשיו נוכל לשמור על קשר תודה רבה